MI6-ի ղեկավարը պնդում է, որ Պուտինը Ուկրաինայի կապիտուլյացիան է ուզում
Բրիտանական MI6-ի ղեկավար Ռիչարդ Մուրը Ստամբուլում ունեցած ելույթում հայտարարել է, որ ոչ մի ապացույց չկա, թե Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է խաղաղության, եթե դա չներառի Ուկրաինայի կապիտուլյացիան։
Մուրի խոսքով՝ Պուտինը «կծել է ավելին, քան կարող է ծամել» և լրջորեն թերագնահատել է Ուկրաինայի կարողությունները։ Նա ընդգծել է, որ Կրեմլի ռազմավարությունը շարունակում է հիմնվել ուժի կիրառման վրա։
Միաժամանակ, Մուրը հայտարարեց, որ MI6-ը մտադիր է ակտիվորեն օգտագործել «dark web»-ը՝ գործակալներ հավաքագրելու և գաղտնի տվյալներ ստանալու համար ինչպես Ռուսաստանից, այնպես էլ աշխարհի այլ երկրներից։

Richard Moore, the head of Britain’s MI6, said in a speech in Istanbul that there was no evidence that Russian President Vladimir Putin was ready for peace unless it included the surrender of Ukraine.
According to Moore, Putin had “bitten off more than he could chew” and had seriously underestimated Ukraine’s capabilities. He stressed that the Kremlin’s strategy remained based on the use of force.
At the same time, Moore announced that MI6 intends to actively utilize the “dark web” to recruit agents and obtain secret information from Russia and other countries worldwide.