Թուրքիայի ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Օզգյուր Օզելը հանրահավաքում հայտարարել է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախորդ շաբաթ Դոլմաբահչեի պալատում փակ հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդու՝ Դոնալդ Ջոն Թրամփ կրտսերի հետ։ Այս մասին գրում է DW-ի թուրքական ծառայությունը։
Ըստ Օզելի՝ հանդիպմանը քննարկվել են բիզնեսի հարցեր, սակայն այցի ժամանակ հյուրի անունը դիտավորյալ թաքցվել է։
«Պաղեստինում արյուն է հեղվում, բայց նրանք լոբբիստական ընկերությունների միջոցով գործարքներ են կնքում Թրամփի որդու հետ»,- ասել է նա։
Օզելը նաև պնդել է, որ Գազայի շուրջ ծրագրերի ետևում տարածաշրջանի հիդրոկարբոնային հանքավայրերն են, իսկ Էրդողանը չի արձագանքում դրանց։

The leader of Turkey's opposition Republican People's Party, Ozgur Ozel, announced at a rally that Turkish President Recep Tayyip Erdogan had a closed-door meeting with US President Donald Trump's son, Donald John Trump Jr., at the Dolmabahce Palace last week, DW's Turkish service reports.
According to Ozel, business issues were discussed at the meeting, but the guest's name was deliberately concealed during the visit.
"Blood is being shed in Palestine, but they are making deals with Trump's son through lobbying companies," he said.
Ozel also claimed that the region's hydrocarbon deposits are behind the plans around Gaza, and Erdogan is not responding to them.