Թուրքիայի ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Օզգյուր Օզելը հանրահավաքում հայտարարել է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախորդ շաբաթ Դոլմաբահչեի պալատում փակ հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդու՝ Դոնալդ Ջոն Թրամփ կրտսերի հետ։ Այս մասին գրում է DW-ի թուրքական ծառայությունը։
Ըստ Օզելի՝ հանդիպմանը քննարկվել են բիզնեսի հարցեր, սակայն այցի ժամանակ հյուրի անունը դիտավորյալ թաքցվել է։
«Պաղեստինում արյուն է հեղվում, բայց նրանք լոբբիստական ընկերությունների միջոցով գործարքներ են կնքում Թրամփի որդու հետ»,- ասել է նա։
Օզելը նաև պնդել է, որ Գազայի շուրջ ծրագրերի ետևում տարածաշրջանի հիդրոկարբոնային հանքավայրերն են, իսկ Էրդողանը չի արձագանքում դրանց։

Лидер оппозиционной Республиканской народной партии Турции Озгюр Озель на митинге заявил, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на прошлой неделе в дворце Долмабахче провел закрытую встречу с сыном президента США Дональда Трампа — Дональдом Джоном Трампом-младшим. Об этом пишет турецкая служба DW.
По словам Озеля, на встрече обсуждались бизнес-вопросы, однако во время визита имя гостя было преднамеренно скрыто.
«В Палестине проливается кровь, а они через лоббистские компании заключают сделки с сыном Трампа», — сказал он.
Озель также утверждал, что за проектами вокруг Газы стоят углеводородные месторождения региона, на что Эрдоган не реагирует.