Աշխարհում միակողմանիության դարաշրջանն ավարտվել է. Փեզեշքիան
Իրանի և Ռուսաստանի նման անկախ երկրների հաջող համագործակցության օրինակը կապացուցի, որ աշխարհում միակողմանիության դարաշրջանն ավարտվել է, և մենք կկարողանանք ապահովել մեր երկրների աճն ու առաջընթաց՝ առանց տերություններից միակողմանի կախվածության:
Այս մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը՝ Ռուսաստանի Էներգետիկայի նախարար Սերգեյ Ցիվիլևի հետ հանդիպման ժամանակ։
Իրանի նախագահը Ռուսաստանի Էներգետիկայի նախարարի և նրան ուղեկցող պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ գոհունակություն է հայտնել Իրանի և Ռուսաստանի համագործակցության ընթացքից, ինչպես նաև երկու երկրների պաշտոնյաների՝ տրանսպորտի, էներգետիկայի և էլեկտրակայանների ոլորտներում երկկողմ համաձայնագրերի իրականացման հանձնառության կապակցությամբ։
Փեզեշքիանն ընդգծել է, որ Իրանը լուրջ է վերաբերվում երկու երկրների միջև համաձայնագրերի կատարմանը և ստեղծել է բոլոր անհրաժեշտ պայմանները համագործակցության համար: Ինչպես նշել է նա, «ոչ մի խոչընդոտ չկա Թեհրանի և Մոսկվայի համագործակցության և երկկողմ համաձայնագրերի իրականացման ճանապարհին»:

The era of unilateralism in the world is over. Pezeshkian
The example of successful cooperation between independent countries like Iran and Russia will prove that the era of unilateralism in the world is over, and we will be able to ensure the growth and progress of our countries without unilateral dependence on powers.
This was stated by the President of the Islamic Republic of Iran, Masoud Pezeshkian, during a meeting with the Minister of Energy of the Russian Federation, Sergey Tsivilev.
During the meeting with the Minister of Energy of the Russian Federation and the accompanying delegation, the Iranian President expressed satisfaction with the course of cooperation between Iran and Russia, as well as the commitment of officials of the two countries to implement bilateral agreements in the fields of transport, energy, and power plants.
Pezeshkian emphasized that Iran takes the implementation of agreements between the two countries seriously and has created all the necessary conditions for cooperation. As he noted, "there are no obstacles on the path of cooperation and implementation of bilateral agreements between Tehran and Moscow."