Մեծ պատիվ է աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության կարգավորմանը․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social հարթակում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման գործընթացին։
«Ինձ համար մեծ պատիվ է աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության կարգավորմանը և, միևնույն ժամանակ, ընկերանալ այս երկու մեծ առաջնորդների և մարդկանց՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
Սա կլինի հավերժ բարեկամություն ինձ և, ամենակարևորը, ԱՄՆ-ի համար»,- գրել է նա՝ հրապարակելով օգոստոսին Վաշինգտոնում կայացած եռակողմ հանդիպումից լուսանկար։

US President Donald Trump has posted on Truth Social, referring to the peace process between Armenia and Azerbaijan.
“It is a great honor for me to support the resolution of the conflict between Armenia and Azerbaijan and, at the same time, to be friends with these two great leaders and people, Prime Minister Nikol Pashinyan and President Ilham Aliyev.
This will be a lasting friendship for me and, most importantly, for the United States,” he wrote, posting a photo from the trilateral meeting in Washington in August.