Նեթանյահուն գաղափարապես կապված է Հիտլերի հետ. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն գաղափարապես կապված է Հիտլերի հետ և նույն ճակատագրին կարժանանա։
«Նրանք, ովքեր կառավարում են Իսրայելը, մարդասպանների ցանց են, որոնք իրենց արմատական ​​հայացքները վերածել են ֆաշիստական ​​գաղափարախոսության։ Նեթանյահուն, ըստ էության, գաղափարապես կապված է Հիտլերի հետ։ Ինչպես Հիտլերը չկարողացավ կանխատեսել իր պարտությունը, այնպես էլ Նեթանյահուն ի վերջո նույն ճակատագրին կարժանանա»,- ասել է նա։
Էրդողանի խոսքով՝ Պաղեստինի պետության ճանաչումը արևմտյան երկրների կողմից կմեծացնի ճնշումը Իսրայելի վրա։ Ինչպես նշել է Թուրքիայի նախագահը, Թուրքիան կրկին կբարձրացնի այս հարցը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում։ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի խոսքով՝ նա հույս ունի, որ այս միջոցառման ժամանակ մարդասիրական ճակատը կընդլայնվի՝ Գազայի բնակչությանը օգնելու համար։

Netanyahu is ideologically linked to Hitler. Erdogan
Turkish President Recep Tayyip Erdogan has said that Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu is ideologically linked to Hitler and will suffer the same fate.
"Those who rule Israel are a network of murderers who have transformed their radical views into a fascist ideology. Netanyahu is, in fact, ideologically linked to Hitler. Just as Hitler failed to foresee his defeat, Netanyahu will ultimately suffer the same fate," he said.
According to Erdogan, the recognition of a Palestinian state by Western countries will increase pressure on Israel. As the Turkish president noted, Turkey will raise this issue again at the UN General Assembly. According to Recep Tayyip Erdogan, he hopes that the humanitarian front will be expanded during this event to help the people of Gaza.