Լուկաշենկոն հերքել է ԱԹՍ-ների վերաբերյալ մեղադրանքները
Բելառուսը ոչ մի կապ չունի անօդաչու թռչող սարքերի հետ, որոնք թափանցում են Լեհաստան կամ Լիտվա. հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն։
Բելառուսի առաջնորդը նշել է, որ երկիրը ոչ մեկին չի սպառնում, բայց միևնույն ժամանակ պատրաստ է վնաս հասցնել այն դեպքում, եթե փորձեն ներխուժել իր տարածք:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նաև խնդիր է դրել բելառուսական ռազմարդյունաբերության առջև.
«Մենք պետք է սովորենք թիրախից շեղել ցանկացած անօդաչու սարք, որն աշխատում է ցանկացած հաճախականությամբ։ Սա մեր դպրոցն է, մենք պետք է կարողանանք դա անել: Աշխարհում դա սովորել են։ Դա մեր խնդիրն է», - ասել է նա։

Беларусь не имеет никакого отношения к беспилотным летательным аппаратам, которые проникают в Польшу или Литву, — заявил президент Беларуси Александр Лукашенко.
Лидер Беларуси отметил, что страна никому не угрожает, но в то же время готова нанести ущерб в случае, если попытаются вторгнуться на её территорию.
Александр Лукашенко также поставил задачу перед белорусской военно-промышленной отраслью.
«Мы должны научиться отклонять от цели любое беспилотное устройство, которое работает на любой частоте. Это наша школа, мы должны суметь это делать. В мире этому научились. Это наша задача», — сказал он.