Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է անհրաժեշտության դեպքում Կարիբյան տարածաշրջանում զինված պայքարի մեջ մտնելու երկրի պատրաստակամության մասին:
«Եթե մենք ստիպված լինենք զինված պայքարի մեջ մտնել, մենք ավելի քան պատրաստ ենք դրան», - հայտարարել է նա՝ մեկնաբանելով Թրամփի կողմից իր հասցեին հնչող ռազմական սպառնալիքները:
Մադուրոն ընդգծել է, որ ամբողջ երկրում մոբիլիզացվել է 2,5 մլն զինվոր և աշխարհազորային: Պատասխանելով թմրակարտելների հետ կապված երկրի հետ կապված Թրամփի մեղադրանքներին՝ Մադուրոն կեղծ է անվանել այն թվերը, որոնք Սպիտակ տան ղեկավարը բերում է՝ թմրանյութերի շրջանառության հետ կապված:

Maduro says he is ready for military conflict with the US
Venezuelan President Nicolas Maduro has declared his country's readiness to engage in armed conflict in the Caribbean region if necessary.
"If we have to engage in armed conflict, we are more than ready for it," he said, commenting on Trump's military threats against him.
Maduro stressed that 2.5 million soldiers and militia have been mobilized throughout the country. Responding to Trump's accusations that the government is linked to drug cartels, Maduro called the figures that the White House leader cites regarding drug trafficking false.