ԱՄԷ-ն մեծ նշանակություն է տալիս կովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը և շահագրգռված է տարածաշրջանի բոլոր երկրների հետ կապերի և համագործակցության զարգացմամբ. հայտարարել է երկրի նախագահ Շեյխ Մուհամմեդ բին Զայեդ ալ Նահյանը՝ Ադրբեջանում Ալիևի հետ եզրափակիչ հանդիպման ժամանակ:
«Այս համատեքստում մենք անհամբերությամբ սպասում ենք ձեռք բերված հաջողությունների շարունակականությանը և դրական առաջընթացին Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ճանապարհին»,- ընդգծել է ԱՄԷ Նախագահը:
Նա նշել է, որ այս կապակցությամբ ԱՄԷ-ն կրկին ընդգծում է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը և ժողովուրդների խաղաղ գոյակցությանը աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամությունը:

We expect positive progress. Nahyan
The UAE attaches great importance to the establishment of peace and stability in the Caucasus region and is interested in developing ties and cooperation with all countries in the area, said President Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan during his final meeting with Aliyev in Azerbaijan.
“In this context, we look forward to the continuation of the successes achieved and positive progress on the path to signing a peace treaty between Azerbaijan and Armenia,” the UAE President stressed.
He noted that in this regard, the UAE once again emphasizes its readiness to support the establishment of peace and stability in the region and the peaceful coexistence of peoples.