Արքայական ընտանիքի գաղտնի հենարանը Թրամփի այցին կլինի Քեյթ Միդլթոնը
Լոնդոնը պատրաստվում է բարձր մակարդակի հանդիպման. սեպտեմբերի 16-ին Միացյալ Թագավորություն կժամանի ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը և նրա կինը՝ Մելանիան։ Եռօրյա այցը կարևոր փորձություն է լինելու արքայական ընտանիքի համար։
Թագավոր Չարլզ III-ը, ինչպես գրում է BILD-ը, «չի սիրում երկարատև զրույցներ», իսկ թագուհի Կամիլլան «ավելի շատ տանտիրուհի է, քան սոցիալական ցանցերի փայլուն տիկին։ Իսկ Թրամփի դեպքում, ընդգծում են թագավորական պալատում, անհրաժեշտ է «հատուկ ուշադրություն և դիվանագիտական ջերմություն»։
Հենց այստեղ էլ գլխավոր դեր է ստանում Քեյթ Միդլթոնը։ Պալատի ներսում նրան անվանում են «դիվանագիտական գաղտնի զենք»․ նրա շարմը և հասարակության հետ շփվելու վարպետությունը պետք է մեղմեն հնարավոր անհարմար իրավիճակները։
Ըստ ծրագրի՝ Քեյթը և արքայազն Ուիլյամը առաջինը կընդունեն Թրամփին և Մելանիային Վինձորում, հետո կուղեկցեն նրանց արքայի և թագուհու մոտ։ Կկայանա բացօթյա հանդիսավոր արարողություն, դրանից հետո՝ կառքով զբոսանք, ռազմական շքերթ և պատիվների պահակախումբ։

London is preparing for a high-level meeting: on September 16, U.S. President Donald Trump and his wife, Melania, will arrive in the United Kingdom. The three-day visit will be a significant test for the royal family.
King Charles III, as BILD writes, “does not like long conversations,” and Queen Camilla is “more of a hostess than a brilliant social media lady.” And in the case of Trump, the royal palace emphasizes, “special attention and diplomatic warmth” are needed.
This is where Kate Middleton takes on a significant role. Inside the palace, she is called the “secret diplomatic weapon”: her charm and public relations skills should smooth out any possible awkward situations.
According to the plan, Kate and Prince William will first receive Trump and Melania in Windsor, then escort them to the king and queen. There will be an outdoor ceremony, followed by a carriage ride, a military parade, and a guard of honor.