Ռուսական Azimuth ավիաընկերությունը սեպտեմբերի 23-ից կսկսի թռիչքներ կատարել Կրասնոդար-Թբիլիսի-Կրասնոդար երթուղով: Այս մասին հայտնվում է ավիափոխադրողի կայքում:
Կրասնոդարի օդանավակայանը փակ է եղել 2022 թ. փետրվարի 24-ից՝ Ուկրաինայի դեմ լայնամասշտաբ պատերազմի սկսումից հետո: Ռոսավիացիան գործունեության վերսկսման մասին հայտարարել է սեպտեմբերի 11-ին:
Ռուսաստանի և Վրաստանի միջև ուղիղ ավիակապը վերականգնվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի որոշմամբ՝ 2023 թ. մայիսի 19-ին: Թռիչքները կատարում են ռուսական Azimuth և Red Wings ավիաընկերությունները, ինչպես նաև վրացական Georgian Airways-ը: Ներկայումս թռիչքներ են կատարվում 10 ռուսական քաղաքներից դեպի Թբիլիսի, Բաթումի և Քութաիսի:
Պատերազմի պատճառով մի շարք ռուսական օդանավակայաններ փակ են մնում, այդ թվում՝ Ռոստովում և Սիմֆերոպոլում:

Уже 11-й российский город восстанавливает авиасообщение с Грузией
Российская авиакомпания Azimuth с 23 сентября начнёт выполнять рейсы по маршруту Краснодар–Тбилиси–Краснодар, сообщается на сайте перевозчика.
Аэропорт Краснодара был закрыт с 24 февраля 2022 года в связи с началом широкомасштабной войны против Украины. Росавиация объявила о возобновлении деятельности 11 сентября.
Прямое авиасообщение между Россией и Грузией было восстановлено по решению президента РФ Владимира Путина 19 мая 2023 года. Рейсы выполняют российские авиакомпании Azimuth и Red Wings, а также грузинская Georgian Airways. В настоящее время рейсы осуществляются из 10 российских городов в Тбилиси, Батуми и Кутаиси.