Լեհաստանի իշխանությունները հերքել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարությունն այն մասին, որ ռուսական անօդաչու թռչող սարքերը կարող էին պատահաբար ներխուժած լինել Լեհաստանի տարածք:
«Մենք նույնպես կցանկանայինք, որ Լեհաստանի վրա անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումը սխալմունք լիներ, բայց դա այդպես չէ», - X-ի իր էջում գրել է Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը։
Գերմանական dpa գործակալության տվյալներով՝ ռուսական անօդաչու թռչող սարքերից առնվազն մեկը թռել է Ուկրաինայի համար ռազմական օգնության բաշխիչ կենտրոն, որը գտնվում է Լեհաստանի Ժեշուվ օդանավակայանում: Այդ պատճառով զինվորականները քիչ հավանական են համարում, որ անօդաչուների ներխուժումը պատահական է եղել, հայտնում է dpa-ն՝ վկայակոչելով ՆԱՏՕ-ի աղբյուրները։

Donald denied Donald
Polish authorities have denied US President Donald Trump's claim that Russian drones may have accidentally entered Polish territory.
"We would also like the drone attack on Poland to be a mistake, but it is not," Polish Prime Minister Donald Tusk wrote on his X page.
According to the German dpa agency, at least one of the Russian drones flew over a military aid distribution center for Ukraine, located at the Rzeszów airport in Poland. Therefore, the military considers it unlikely that the drone incursion was accidental, dpa reports, citing NATO sources.