Լեհաստանը ՆԱՏՕ-ից ավելի շատ ՀՕՊ համակարգեր է խնդրել
Bloоmberg-ը գրում է, որ Լեհաստանը ՆԱՏՕ-ից ավելի շատ ՀՕՊ համակարգեր է խնդրել երկրի վրա ռուսական անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումից հետո։
Երկրի պաշտպանության նախարար Վլադիսլավ Կոսինյակ-Կամիշի խոսքով՝ Շվեդիան արդեն աջակցություն է ուղարկել, Նիդեռլանդները նույնպես խոստացել է դա անել։
Նա հավելել է, որ Չեխիան, Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան, Գերմանիան, Իտալիան, Ֆինլանդիան և Բալթյան երկրները նույնպես պատրաստ են օգնել։
Մասնավորապես, Լոնդոնում քննարկվում է Typhoon կործանիչների Լեհաստան վերադարձման թեման, որոնք վերջերս լքել էին երկիրը օդային տարածքի պաշտպանության առաքելությունից հետո։

Bloоmberg writes that Poland has asked NATO for more air defense systems after the attack on the country by Russian drones.
According to the country's Defense Minister Vladislav Kosyniak-Kamysh, Sweden has already sent support, and the Netherlands has also promised to do so.
He added that the Czech Republic, Great Britain, France, Germany, Italy, Finland, and the Baltic states are also ready to help.
In particular, the topic of returning Typhoon fighters to Poland, which recently left the country after a mission to protect its airspace, is being discussed in London.