ՌԴ ՊՆ-ից հայտնել են, որ այս գիշեր ՌԴ ԶՈՒ-ն Իվանո-Ֆրանկովսկի, Խմելնիցկիի, Ժիտոմիրի շրջաններում, ինչպես նաև Վիննիցա և Լվով քաղաքներում զանգվածային հարված է հասցրել Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական համալիրի ձեռնարկություններին:
Ըստ գերատեսչության հաղորդագրության՝ Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների զանգվածային հրթիռակոծման ընթացքում Լեհաստանի տարածքում խոցման օբյեկտներ չեն ծրագրվել:
«Հարվածի ժամանակ կիրառվող ռուսական ԱԹՍ-ների թռիչքի առավելագույն հեռահարությունը, որոնք իբր հատել են Լեհաստանի հետ սահմանը, չի գերազանցում 700 կմ-ը»,- հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ից՝ փաստացի հերքելով լեհական կողմի հայտարարությունները։
Գերատեսչությունում հավելել են, որ պատրաստ են այդ թեմայով խորհրդակցություններ անցկացնել Լեհաստանի ՊՆ հետ։

The Russian Defense Ministry reported that last night the Russian Armed Forces carried out a massive strike on the enterprises of the Ukrainian military-industrial complex in the Ivano-Frankivsk, Khmelnytskyi, Zhytomyr regions, as well as in the cities of Vinnytsia and Lviv.
According to the ministry, no targets were planned to be hit on Polish territory during the massive missile attack on Ukrainian military-industrial enterprises.
“The maximum flight range of the Russian drones used during the strike, which allegedly crossed the border with Poland, does not exceed 700 km,” the Russian Defense Ministry reported, effectively refuting the statements of the Polish side.
The ministry added that it was ready to hold consultations on this issue with the Polish Defense Ministry.