Զելենսկին հայտնել է, թե քանի ռուսական հարվածային ԱԹՍ է ներխուժել Լեհաստան
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին գրառում է կատարել տելեգրամի իր էջում՝ հայտնելով թե քանի ռուսական ԱԹՍ է ներխուժել Լեհաստանի սահման։
«Այսօր ևս մեկ էսկալացիոն քայլ եղավ՝ ռուս-իրանական շահեդները գործում էին Լեհաստանի օդային տարածքում, ՆԱՏՕ-ի օդային տարածքում։ Ոչ թե մեկ շահեդ, որը կարելի էր պատահականություն անվանել, այլ առնվազն 8 հարվածային դրոն, որոնք ուղղված էին Լեհաստանի ուղղությամբ»,- գրել է Զելենսկին։
Ըստ Ուկրաինայի նախագահի՝ ռուսների այսօրվա զանգվածային հարվածի ժամանակ օգտագործել են տարբեր տեսակի մոտ 415 անօդաչու թռչող սարք և ավելի քան 40 թևավոր և բալիստիկ հրթիռ: Հարձակման տակ են գտնվել երկիր 15 մարզերը։

Зеленский сообщил, сколько российских ударных БПЛА вторглось в Польшу
Президент Украины Владимир Зеленский сделал запись на своей странице в Telegram, сообщив, сколько российских БПЛА вторглось на границу Польши.
«Сегодня был ещё один шаг к эскалации — российско-иранские “шахеды” действовали в воздушном пространстве Польши, в воздушном пространстве НАТО. И не один “шахед”, что можно было бы назвать случайностью, а как минимум 8 ударных дронов, направленных в сторону Польши», — написал Зеленский.
По словам президента Украины, во время сегодняшнего массированного удара россияне использовали около 415 различных типов беспилотных летательных аппаратов и более 40 крылатых и баллистических ракет. Под ударом оказались 15 областей страны.