Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի և Հնդկաստանի միջև առևտրային խոչընդոտների վերացման շուրջ բանակցությունները շարունակվում են:
ԱՄՆ նախագահը նաև լավատեսություն է հայտնել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ սպասվող զրույցի կապակցությամբ:
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Հնդկաստանն ու ԱՄՆ-ն շարունակում են բանակցությունները մեր երկրների միջև առևտրային խոչընդոտների վերացման ուղղությամբ։ Անհամբեր սպասում եմ առաջիկա շաբաթների ընթացքում իմ լավ ընկերոջ՝ վարչապետ Մոդիի հետ զրույցին: Վստահ եմ, որ մեր երկու մեծ երկրների համար մենք հեշտությամբ կհասնենք հաջող հանգուցալուծման», - գրել է Դոնալդ Թրամփը Truth Social-ում։
Սրան կարճ ժամանակ անց հաջորդել է Հնդկաստանի վարչապետ Մոդիի գրառումը, այս անգամ՝ արդեն X-ի իր էջում։
Հնդկաստանի վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ ընթացիկ առևտրային բանակցությունները կբացահայտեն երկկողմ համագործակցության հսկայական ներուժը:
«Հնդկաստանը և ԱՄՆ-ն մտերիմ ընկերներ և բնական գործընկերներ են։ Համոզված եմ, որ մեր առևտրային բանակցությունները ճանապարհ կհարթեն Հնդկաստանի և ԱՄՆ-ի միջև գործընկերության անսահման ներուժի բացահայտման համար: Մեր թիմերն աշխատում են հնարավորինս սեղմ ժամկետում այդ քննարկումներն ավարտին հասցնելու ուղղությամբ: Ես նույնպես անհամբեր սպասում եմ նախագահ Թրամփի հետ զրույցին։ Մենք միասին կաշխատենք, որպեսզի մեր ժողովուրդների համար ավելի պայծառ ու բարեկեցիկ ապագա ապահովենք», - հայտարարել է Մոդին։

Donald Trump announced that negotiations on removing trade barriers between the United States and India are ongoing.
The US President also expressed optimism about the upcoming conversation with Indian Prime Minister Narendra Modi.
"I am pleased to announce that India and the United States continue to negotiate on the removal of trade barriers between our countries. I look forward to speaking with my good friend Prime Minister Modi in the coming weeks. I am confident that we will easily reach a successful conclusion for our two great countries," Donald Trump wrote on Truth Social.
This was followed shortly by a post by Indian Prime Minister Modi, this time on his X page.
The Indian Prime Minister expressed confidence that the ongoing trade negotiations will reveal the enormous potential of bilateral cooperation.
India and the United States are close friends and natural partners. "I am confident that our trade talks will pave the way for unlocking the immense potential of the India-US partnership. Our teams are working to conclude these discussions as soon as possible. I also look forward to speaking with President Trump. Together, we will work to ensure a brighter and more prosperous future for our people," Modi said.