Ադրբեջանը Ֆրանսիայի հետ հարաբերությունների արագ կարգավորում է ակնկալում. ֆրանսիական մամուլին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Լեյլա Աբդուլաևան։
Նրա խոսքով՝ երկկողմ հարաբերությունների վատթարացումը պայմանավորված է եղել Բաքվի և Երևանի միջև արդեն ավարտված հակամարտության հարցում Փարիզի «կողմնակալ» դիրքորոշմամբ։
Ադրբեջանի դեսպանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը մոտ են խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը։
«Մենք իսկապես փակել ենք մեր երկրների միջև թշնամանքի էջը: Եվ այս պահին խաղաղության վերջնական ստորագրման առջև կանգնած է միայն մեկ խոչընդոտ՝ դա Հայաստանի սահմանադրությունն է»,- ասել է նա
Աբդուլաևան նաև նշել է, որ Վաշինգտոնում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ներկայությամբ համաձայնագրի նախաստորագրումը ցույց է տալիս կողմերի հանձնառությունը բարիդրացիական հարաբերություններ հաստատելու հարցում։

Azerbaijan expects a quick normalization of relations with France, Azerbaijani Ambassador to France Leyla Abdullayeva said in an interview with the French press.
According to her, the deterioration of bilateral relations was due to Paris's "biased" position on the already ended conflict between Baku and Yerevan.
The Azerbaijani ambassador emphasized that Azerbaijan and Armenia are close to signing a peace treaty.
"We have truly closed the page of hostility between our countries. And at the moment, there is only one obstacle to the final signing of peace - the Armenian constitution," she said.
Abdullayeva also noted that the initialing of the agreement in Washington in the presence of US President Donald Trump demonstrates the parties' commitment to establishing good neighborly relations.