Թուրքիայի ԱԳՆ-ն դատապարտում է
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը դատապարտում է Իսրայելի հարձակումը ՀԱՄԱՍ-ի բանակցային խմբի վրա՝ Կատարի մայրաքաղաքում։
«Մենք դատապարտում ենք Իսրայելի հարձակումը Համասի բանակցային թիմի վրա Կատարի մայրաքաղաք Դոհայում։ Հրադադարի բանակցությունների ժամանակ Համասի բանակցային թիմի վրա հարձակումը վկայում է Իսրայելի՝ պատերազմը շարունակելու մտադրության մասին։
Այս իրավիճակը հստակ ցույց է տալիս Իսրայելի էքսպանսիոնիստական ​​քաղաքականությունը տարածաշրջանում և ահաբեկչությունը որպես պետական ​​քաղաքականություն ընդունելը։ Մենք կանգնած ենք Կատարի կողքին՝ նրա ինքնիշխանության և անվտանգության դեմ ուղղված այս նողկալի հարձակման դեմ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

The Turkish Foreign Ministry condemned the Israeli attack on the Hamas negotiating team in the Qatari capital.
"We condemn the Israeli attack on the Hamas negotiating team in the Qatari capital of Doha. The attack on the Hamas negotiating team during the ceasefire talks is evidence of Israel's intention to continue the war.
This situation clearly demonstrates Israel's expansionist policy in the region and its acceptance of terrorism as a state policy. We stand with Qatar against this heinous attack on its sovereignty and security," the statement said.