Ռուսական կողմը Ուկրաինայի կառավարության շենքին հարվածել է «Իսկանդեր»-ով
Զելենսկիի աշխատակազմի ղեկավար Երմակը ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ հեռախոսազրույցում հայտնել է, որ ՌԴ-ն Ուկրաինայի կառավարության շենքին հարվածել է «Իսկանդեր»-ով։ Այս մասին Երմակը գրել է տելեգրամի իր էջում։
«Տեղեկացրել եմ ռուսների անընդհատ հարվածների մասին, որոնք անօդաչու թռչող սարքերով և հրթիռներով հարձակվում են մեր քաղաքների, բնակելի շենքերի վրա։ Նրանք սպանում են խաղաղ բնակիչների, երեխաների, ոչնչացնում մեր ենթակառուցվածքները։ Առաջին անգամ թշնամին հարձակվել է Ուկրաինայի կառավարության շենքի վրա՝ հարվածը հասցվել է «Իսկանդեր» հրթիռով»,- գրել է նա։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից էլ հայտնել են, որ կիրակի օրը ռուսական բանակը հարվածել է միայն Կիևի ռազմական և արդյունաբերական թիրախներին։

Zelensky’s chief of staff, Yermak, reported in a telephone conversation with US Secretary of State Marco Rubio that Russia had struck the Ukrainian government building with an Iskander missile. Yermak wrote about this on his Telegram page.
“I have reported on the constant strikes of the Russians, who are attacking our cities and residential buildings with drones and missiles. They are killing civilians, children, and destroying our infrastructure. For the first time, the enemy has attacked the Ukrainian government building; the strike was carried out with an Iskander missile,” he wrote.
The Russian Defense Ministry also reported that on Sunday, the Russian army struck only military and industrial targets in Kyiv.