Ռուսաստանը լայնածավալ օդային հարձակում է իրականացրել Ուկրաինայի դեմ՝ կիրառելով ավելի քան 800 անօդաչու թռչող սարք և առաջին անգամ թիրախավորելով Կիևի կառավարական շենքը։ Հարվածների հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու քաղաքացի, այդ թվում նաև մեկ նորածին։ Կրակի տակ են հայտնվել մի քանի բնակելի շենքեր, իսկ մայրաքաղաքը շուրջ 11 ժամ գտնվել է օդային տագնապի ռեժիմում։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին X սոցիալական հարթակում հայտնել է, որ միայն կիրակի օրը երկրում զոհվել է ընդհանուր առմամբ չորս մարդ, վիրավորվել՝ 44-ը։
Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի տեղեկացմամբ՝ Ռուսաստանի զինված ուժերը կիրառել են 810 անօդաչու թռչող սարք, ինչպես նաև չորս բալիստիկ և ինը թևավոր հրթիռ։ Նշվում է, որ դրանց մեծ մասը խոցվել է հակաօդային պաշտպանության կողմից։

Russia has launched a large-scale airstrike against Ukraine, using more than 800 drones and targeting a government building in Kyiv for the first time. The strikes killed at least two civilians, including a newborn. Several residential buildings were set on fire, and the capital was on an airstrike alert for about 11 hours.
Ukrainian President Volodymyr Zelensky said on social media that a total of four people were killed and 44 were injured in the country on Sunday alone.
According to the Ukrainian Air Force, the Russian military used 810 drones, as well as four ballistic missiles and nine cruise missiles. Most of them were shot down by air defenses.