Եվրոպական մի շարք լիդերներ կժամանեն ԱՄՆ. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրագրողներին հայտնել է, որ «երկուշաբթի կամ երեքշաբթի» մի շարք եվրոպական առաջնորդներ կժամանեն ԱՄՆ՝ քննարկելու Ուկրաինայում ընթացող պատերազմը։ Բացի այդ, Թրամփը նշել է, որ առաջիկա օրերին մտադիր է զրուցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
«Դե, կտեսնենք։ Այսինքն, մենք շատ հետաքրքիր քննարկումներ ենք վարում»,- ասել է Թրամփը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչն է խաղաղության հաստատման ճանապարհին գլխավոր խոչընդոտը։
«Ինչպես գիտեք, Եվրոպայից որոշ առաջնորդներ երկուշաբթի կամ երեքշաբթի կժամանեն մեր երկիր՝ առանձին-առանձին, և ես կարծում եմ, որ մենք կլուծենք այդ հարցը։ Ես կարծում եմ, որ մենք կլուծենք այն։ Պետք է լուծենք»։
Թրամփը նաև հայտնել է, որ «շատ շուտով, առաջիկա մի քանի օրվա ընթացքում» կխոսի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։

Several European leaders will arrive in the US. Trump
US President Donald Trump told reporters that several European leaders will arrive in the United States “on Monday or Tuesday” to discuss the war in Ukraine. Additionally, Trump stated that he intends to speak with Russian President Vladimir Putin in the coming days.
“Well, we’ll see. I mean, we’re having fascinating discussions,” Trump said, answering the question of what the main obstacle to peace is.
“As you know, some leaders from Europe will arrive in our country on Monday or Tuesday, separately, and I think we will resolve this issue. I think we will resolve it. We have to resolve it.”
Trump also said that he would speak with Russian President Vladimir Putin “very soon, in the next few days.”