Աֆղանստանում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 2200-ի
Աֆղանստանում վերջին տարիների ամենահզոր երկրաշարժերից մեկի հետևանքով, վերջին տվյալներով, զոհվել է 2200 մարդ։ Եւս մեկ ցնցում՝ 6.2 մագնիտուդով, տեղի է ունեցել երեկ. սա տարածաշրջանում կիրակի օրվանից ի վեր երրորդն է։
Զոհերի ճնշող մեծամասնությունը գրանցվել է Կունար լեռնային նահանգում։ Ըստ «Թալիբան» կառավարության տվյալների՝ այնտեղ զոհվել է 2205 մարդ, իսկ առնվազն 3640-ը վիրավորվել են։
Եվս 12 մարդ զոհվել է, իսկ հարյուրավոր մարդիկ վիրավորվել են հարևան Նանգարհար և Լագման նահանգներում։
Հինգշաբթի օրը փրկարարական աշխատանքների ընթացքում փլուզված տների մեջ հայտնաբերվել են հարյուրավոր մարմիններ։ Կառավարության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ փրկարարները և կամավորները շարունակում են աշխատել փլատակները մաքրելու ուղղությամբ։

One of the most powerful earthquakes in Afghanistan in years has killed at least 2,200 people, according to the latest figures. Another aftershock, measuring 6.2, struck the region on Sunday, the third since Sunday.
The vast majority of the deaths were in the mountainous province of Kunar. The Taliban government said 2,205 people were killed there and at least 3,640 were injured.
Another 12 people were killed and hundreds were injured in neighboring Nangarhar and Laghman provinces.
Hundreds of bodies were found in collapsed houses during rescue operations on Thursday. A government spokesman said rescuers and volunteers were continuing to work to clear the rubble.