Ռուսաստանի հետ մի քանի հարցերի շուրջ դեռ համաձայնություն չկա. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը The Daily Caller-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Վլադիմիր Պուտինի հետ Ալյասկայում կայացած հանդիպմանը՝ նշելով, որ որոշ հարցերում կողմերը չեն հասել համաձայնության։
Թրամփի խոսքով՝ հարաբերությունները Պուտինի հետ ընդհանուր առմամբ «շատ լավ» են եղել, սակայն ուկրաինական կարգավորման հարցում որոշ տարաձայնություններ դեռ մնում են։
«Ես կուզեի, որ այս ամենը արդեն լուծված լիներ։ Հնարավոր է՝ նրանք մի փոքր էլ պատերազմեն։ Անիմաստ է, բայց գուցե դեռ պետք է շարունակել կռվել»,– ասել է նախագահը։
Պատասխանելով հնարավոր եռակողմ բանակցությունների մասին հարցին՝ Թրամփը նշել է․ «Եռակողմը կլինի։ Երկկողմի մասին վստահ չեմ, բայց եռակողմը տեղի կունենա։ Պարզապես երբեմն մարդիկ դեռ պատրաստ չեն դրան»։

US President Donald Trump, in an interview with The Daily Caller, reflected on his meeting with Vladimir Putin in Alaska, noting that the parties did not reach an agreement on some issues.
According to Trump, relations with Putin have been “excellent” overall, but some disagreements remain over the Ukrainian settlement.
“I would like to see this all resolved by now. Maybe they will fight a little more. It makes no sense, but maybe they should continue to fight,” the president said.
Asked about possible trilateral talks, Trump said, “There will be a trilateral. I’m not sure about a bilateral, but a trilateral will happen. It’s just that sometimes people are not ready for it yet.”