Հարձակումներ Կիևի վրա․ կան զոհեր և տուժածներ
Ռուսական զորքերը շարունակում են հարձակումները Ուկրաինայի վրա՝ մի քանի ուղղություններից արձակելով գրոհային անօդաչու թռչող սարքեր (ԱԹՍ): Հարձակման է ենթարկվել նաև Ուկրաինայի մայրաքաղաք Կիևը: Տեղական իշխանությունները հայտնել են երկրի տարբեր շրջաններում հակաօդային պաշտպանության համակարգերի գործարկման մասին:
Հարված է հասցվել Կիևի կենտրոնում գտնվող առևտրի կենտրոնին: Քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն Telegram-ում հայտնել է. «Հարված է հասցվել մայրաքաղաքի կենտրոնում գտնվող առևտրի կենտրոնին»: Նրա տրամադրած տվյալներով՝ Կիևում տուժել է 18 մարդ, այդ թվում՝ երեք երեխա:
Կիևի մարզային ռազմական վարչակազմը հայտնել է, որ հարձակումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երեքի, իսկ տուժածների թիվը՝ ինը:
Վիննիցայի մարզում հարվածներ են հասցվել կարևոր ենթակառուցվածքների վրա: Հարվածներ են հասցվել էներգետիկ օբյեկտներին, ինչի հետևանքով 29 բնակավայրերում 60 հազար սպառող մնացել է առանց էլեկտրաէներգիայի: Սա հանգեցրել է երկաթուղային ենթակառուցվածքում ուշացումների:
Իսկ Զապորոժիեում հարձակման է ենթարկվել քաղաքի ձեռնարկություններից մեկը: Հարվածի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել:

Russian forces continue their attacks on Ukraine, launching attack drones (UAVs) from several directions. The Ukrainian capital, Kyiv, has also been hit. Local authorities have reported the activation of air defense systems in various regions of the country.
A shopping mall in the center of Kyiv has been hit. Mayor Vitali Klitschko said on Telegram: "A shopping mall in the center of the capital has been hit." According to him, 18 people were injured in Kiev, including three children.
The Kyiv regional military administration reported that the number of victims of the attacks has reached three, and the number of injured has reached nine.
Critical infrastructure was hit in the Vinnytsia region. Energy facilities were affected, resulting in 60,000 consumers in 29 settlements being left without electricity. This led to delays in the railway infrastructure.
And in Zaporozhye, one of the city's enterprises was attacked. As a result of the attack, a fire broke out.