Կրակոցներ՝ Մինեապոլիս քաղաքի կաթոլիկ դպրոցում․ կան զոհեր և վիրավորներ
ԱՄՆ-ի Մինեապոլիս քաղաքի կաթոլիկ դպրոցում հրաձգություն է տեղի ունեցել։ Կրակոցների հետևանքով զոհվել է 3 մարդ, այդ թվում՝ կրակողը, կան տասնյակ վիրավորներ, հայտնում է Reuters-ը։
Ավելի ուշ հստակեցվել է, որ երկու դպրոցական է զոհվել է, 14-ը՝ վիրավորվել։ Ոստիկանության ղեկավարի խոսքով՝ հարձակվողը՝ մոտ 20 տարեկան երիտասարդ է, եկեղեցու դրսից պատուհանից կրակել է երեխաների ուղղությամբ։ Նա ինքնասպան է եղել։
Ենթադրյալ հանցագործը քրեական անցյալ չունի, հայտնի չէ՝ կապվա՞ծ է արդյոք դպրոցի հետ։ Տղամարդն ունեցել է հրացան, որսորդական հրացան և ատրճանակ, կրակել է բոլոր զենքերից։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արձագանքել է․ «Տեղեկացված եմ ողբերգական կրակոցների մասին: Սպիտակ տունը կշարունակի հետևել այս սարսափելի իրավիճակին: Միացեք ինձ, աղոթենք բոլոր տուժածների համար»:

Shooting at a Catholic school in Minneapolis: there are victims and injuries
A shooting occurred at a Catholic school in the US city of Minneapolis. Three people were killed, including the shooter, and dozens were injured, Reuters reports.
It was later clarified that two schoolchildren were killed and 14 were injured. According to the police chief, the attacker, a young man in his 20s, shot at children from a window outside the church. He committed suicide.
The alleged perpetrator has no criminal record; it is not known whether he is connected to the school. The man had a rifle, a shotgun, and a pistol, and fired all three weapons.
US President Donald Trump responded: "I am aware of the tragic shooting. The White House will continue to monitor this terrible situation. Join me in praying for all those affected."