Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Բայրամովը մանրամասն ներկայացրել է տարածաշրջանի հետպատերազմյան իրադրությունը և Ադրբեջանի ու Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը։ Ընդգծվել է, որ օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած պատմական հանդիպման ընթացքում նախաստորագրվել է «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի տեքստը։
Նույն օրը Բաքվում անցկացվել են նաև քաղաքական խորհրդակցություններ՝ Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Ֆարիզ Ռզաևի և Ստեֆեն Դաութիի համանախագահությամբ։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Stephen Dowty, UK Secretary of State for Europe, North America, and Overseas Territories.
During the meeting, Bayramov provided a detailed overview of the post-war situation in the region and the process of normalizing relations between Azerbaijan and Armenia. It was noted that the text of the Agreement on Peace and the Establishment of Interstate Relations was initialed during the historic meeting held in Washington on August 8.
On the same day, political consultations were also held in Baku, co-chaired by Azerbaijani Deputy Foreign Minister Fariz Rzayev and Stephen Dowty.