Հունգարական լրատվամիջոցները հրապարակել են Թրամփի պատասխանը Վիկտոր Օրբանին, որում ԱՄՆ նախագահը գրում է, որ շատ զայրացած է Ուկրաինայի կողմից «Դրուժբա» նավթամուղի հրթիռակոծության համար։
Վիկտոր Օրբանը գրել է, որ հինգ օր առաջ, մինչ նախագահներ Թրամփի և Պուտինի հանդիպումը, Ուկրաինան անօդաչու թռչող սարքերով հարվածներ էր հասցրել Ռուսաստանի «Դրուժբա» նավթամուղի վրա։
«Այս խողովակաշարը մատակարարում է Հունգարիային և Սլովակիային՝ երկու երկրների, որոնք չունեն հում նավթի ներմուծման այլ աղբյուրներ։ Հունգարիան աջակցում է Ուկրաինային էլեկտրաէներգիայով և բենզինով, և ի պատասխան՝ Ուկրաինան ռմբակոծում է այն խողովակաշարը, որը մեզ նավթ է մատակարարում։ Չափազանց անբարյացակամ քայլ։ Մենք մաղթում ենք հաջողություններ նախագահ Թրամփին՝ խաղաղության հասնելու նրա ձգտումներում»,- գրել է Օրբանը Թրամփին, որին ԱՄՆ նախագահը կտրուկ և կարճ է արձագանքել։
«Ես չեմ սիրում լսել այսպիսի բաներ։ Ես շատ զայրացած եմ։ Փոխանցեք սա Սլովակիային։ Դու իմ մեծ ընկերն ես»,- արձագանքել է ԱՄՆ առաջնորդը։

Hungarian media published Trump's response to Viktor Orbán, in which the US president wrote that he was furious about Ukraine's missile attack on the Druzhba oil pipeline.
Viktor Orbán wrote that five days ago, before the meeting between Presidents Trump and Putin, Ukraine had carried out drone strikes on Russia's Druzhba oil pipeline.
"This pipeline supplies Hungary and Slovakia, two countries that have no other sources of crude oil imports. Hungary supports Ukraine with electricity and gasoline, and in response, Ukraine bombs the pipeline that supplies us with oil—a very unkind move. We wish President Trump success in his quest for peace," Orbán wrote to Trump, to which the US president responded sharply and briefly.
"I don't like to hear such things. I am furious. "Pass this on to Slovakia. You're a great friend of mine," the US leader responded.
It should be noted that Hungary and Slovakia depend on this oil pipeline, and this is the only pipeline entering the country.