Սիյարտոն կրկին դժգոհություն է հայտնել Ուկրաինայից
Օգոստոսի 21-ին ուկրաինական անօդաչու սարքերը կրկին հարձակվել են Դրուժբա նավթատարի ամենամեծ հանգույցի՝ Ռուսաստանի Բրյանսկի մարզի Ունեչայի շրջանի Վիսոկոյե գյուղում գտնվող Ունեչայի գծային արտադրական-դիսպետչերական կայանի (LPDS) վրա: Այս մասին օգոստոսի 22-ի գիշերը Telegram-ում հայտնել է Ուկրաինայի անօդաչու համակարգերի ուժերի հրամանատար Ռոբերտ Բրովդին։
Հարձակումից հետո կայանում բռնկված հրդեհի մասին ենթադրաբար պատկերող տեսանյութերը հրապարակվել են նաև մի շարք ուկրաինական Telegram ալիքներում։
Ինչպես հայտնել է Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն, այս հարձակման հետևանքով Դրուժբա նավթատարով իր երկիր նավթի մատակարարումները կրկին ժամանակավորապես դադարեցվել են:
«Սա մեր երկրի էներգետիկ անվտանգության դեմ ևս մեկ հարձակում է: Մեզ պատերազմի մեջ ներքաշելու ևս մեկ փորձ», - գրել է նա «Ֆեյսբուքի» իր էջում։

Szijjarto again expressed dissatisfaction with Ukraine
On August 21, Ukrainian drones again attacked the Unecha Linear Production and Dispatching Station (LPDS), the largest node of the Druzhba oil pipeline, located in the village of Vysokoye, Unecha district, Bryansk region, Russia. This was reported on Telegram by the commander of the Ukrainian Unecha forces, Robert Brodny, on the night of August 22.
After the attack, videos allegedly showing a fire at the station were also published on several Ukrainian Telegram channels.
As reported by Hungarian Foreign Minister Péter Szijjártó, as a result of this attack, oil supplies to his country via the Druzhba oil pipeline were again temporarily suspended.
“This is another attack on the energy security of our country. Another attempt to drag us into war,” he wrote on his Facebook page.