Թրամփը Վաշինգտոնի փողոցներում պարեկություն կիրականացնի
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ուրբաթ գիշերն անձամբ դուրս կգա պարեկություն իրականացնելու երկրի մայրաքաղաքի փողոցներում՝ իր նախաձեռնած հանցավորության դեմ պայքարի շրջանակում։
«Այս երեկո ես կլինեմ փողոցում։ Իհարկե՝ ոստիկանության և զինվորականների հետ միասին»,- ասել է նա ռադիոհաղորդավար Թոդ Ստարնսին տված հարցազրույցում։
Օգոստոսի 11-ին Թրամփը հայտարարել էր ԱՄՆ ազգային գվարդիայի ուժերի տեղակայման մասին մայրաքաղաքում՝ հանցավորության դեմ պայքարի նպատակով։ Նախագահը քաղաքային ոստիկանությունը հանձնել է դաշնային կառավարության վերահսկողությանը և նշել է, որ անհրաժեշտության դեպքում Վաշինգտոնի անվտանգության ապահովման գործընթացում կարող են ներգրավվել նաև զինված ուժերը։

Trump to patrol the streets of Washington
US President Donald Trump has announced that he will personally patrol the streets of the country's capital on Friday night as part of his campaign to combat crime.
"I will be on the streets tonight. Of course, with the police and the military," he said in an interview with radio host Todd Starnes.
On August 11, Trump announced the deployment of US National Guard forces to the capital to combat crime. The president transferred the city's police to the control of the federal government and noted that if necessary, the military could also be involved in ensuring the security of Washington.