Պետք է ցանկացած պահի պատրաստ լինենք պատերազմի․ Ալիև
Մեծացնում ենք մեր ռազմական ներուժը, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևըէ ընդգծելով, որ պետք է ցանկացած պահի պատրաստ լինեն պատերազմի։
«Մատակարարվել են ժամանակակից ԱԹՍ-ներ, հրետանային նոր համակարգեր։ Պայմանագրեր ենք կնքել մարտական նոր ​​ինքնաթիռների գնման համար, եղածներն արդիականացվել են։ Պետք է ցանկացած պահի պատրաստ լինենք պատերազմի, քանի որ աշխարհում գործընթացներն այնպիսին են, որ անհնար է կանխատեսել, թե վաղը ինչ կլինի։
Մեր անվտանգության երաշխավորը մենք ենք, պետությունը, ժողովուրդը և մեր զինված ուժերը։ Հետևաբար, եթե ինչ-որ մեկի մտքով անցնի Ադրբեջանի դեմ որևէ սադրանք իրականացնել, ապա կարծում եմ՝ նա կրկին կզղջա դրա համար»,- ասել է նա։

We must be ready for war at any moment. Aliyev
We are increasing our military potential, Azerbaijani President Ilham Aliyev announced, emphasizing that we must be ready for war at any time.
"Modern uncrewed aerial vehicles and new artillery systems have been supplied. We have signed contracts for the purchase of new combat aircraft, and the existing ones have been modernized. We must be ready for war at any time, because the processes in the world are such that it is impossible to predict what will happen tomorrow.
The guarantors of our security are us, the state, the people, and our armed forces. Therefore, if someone thinks of carrying out any provocation against Azerbaijan, I think he will regret it again," he said.