Կացը հավանություն է տվել Գազա քաղաքի գրավման ծրագրին
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հավանություն է տվել Գազա քաղաքի գրավման ծրագրին, որը նրան է ներկայացրել գլխավոր շտաբի պետ Էյալ Զամիրը:
The Times of Israel թերթի տեղեկություններով՝ գերատեսչության ղեկավարը պլանը հաստատել է օգոստոսի 20- ի առավոտյան՝ Իսրայելի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Էյալ Զամիրի և ռազմական հրամանատարության հետ գիշերային հանդիպումից հետո, որը նվիրված է եղել Գազա քաղաքի օկուպացման ծրագրին:
Այս ծրագրի շրջանակներում հավանություն է տրվել նաև տարածաշրջանի մոտ մեկ միլիոն պաղեստինցիների տեղափոխման նախապատրաստմանը: Հաղորդվում է, որ Գազայի օկուպացիայի գործողությունը ստացել է «Գեդեոն II-ի մարտական կառքեր» անվանումը:

Israeli Defense Minister Israel Katz has approved a plan to capture Gaza City, which was presented to him by Chief of Staff Eyal Zamir.
According to The Times of Israel, the head of the department approved the plan on the morning of August 20, after a night meeting with Chief of Staff Eyal Zamir and the military command, which was dedicated to the plan to occupy Gaza City.
The plan also approved preparations for the relocation of about a million Palestinians from the region. It is reported that the operation to occupy Gaza has been called "Chariots of Gideon II."