Իրանը և Բելառուսը ստորագրել են համագործակցության 12 փաստաթուղթ
Իրանի և Բելառուսի բարձրաստիճան ներկայացուցիչները Իրանի նախագահի՝ Մինսկ կատարած այցի ընթացքում ստորագրել են համագործակցության 12 փաստաթուղթ և մեկ համատեղ հայտարարություն:
Մասուդ Փեզեշքիանի՝ Բելառուս այցի շրջանակներում երկու երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաները, նախագահների ներկայությամբ, ստորագրել են 12 փաստաթուղթ քաղաքականության, միջազգային իրավունքի, զբոսաշրջության, արվեստի, լրատվության, առողջապահության, դեղագործության, արդյունաբերության, շրջակա միջավայրի, ազատ, արդյունաբերական և հատուկ տնտեսական գոտիների, ինչպես նաև ներդրումների ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ:
Բացի այդ, Իրանի և Բելառուսի նախագահները արարողության ժամանակ համատեղ հայտարարություն են ստորագրել այցի մասին:

Iran and Belarus sign 12 cooperation documents
Senior Iranian and Belarusian officials signed 12 cooperation documents and a joint statement during the Iranian president's visit to Minsk.
Within the framework of Masoud Pezeshkian's visit to Belarus, senior officials from the two countries, in the presence of the presidents, signed 12 documents on cooperation in the fields of politics, international law, tourism, art, media, healthcare, pharmaceuticals, industry, environment, free, industrial, and special economic zones, and investments.
In addition, the presidents of Iran and Belarus signed a joint statement about the visit during the ceremony.