Պուտինի և Զելենսկու հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ Հունգարիայում. Reuters
Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումը, որի մասին Վաշինգտոնում կայացած գագաթնաժողովից հետո հայտարարեց Դոնալդ Թրամփը, կարող է տեղի ունենալ Հունգարիայում: Այս մասին գրում Է Reuters-ը՝ վկայակոչելով Սպիտակ տանը անանուն բարձրաստիճան պաշտոնյայի։
Հունգարիան ավելի վաղ արդեն դիտարկվում էր որպես Թրամփ-Պուտին հանդիպման անցկացման հավանական վայրերից մեկը, որն ի վերջո տեղի ունեցավ Ալյասկայում: Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը մոտ է ինչպես ԱՄՆ-ի, այնպես էլ Ռուսաստանի նախագահների հետ, նշել Է CNN հեռուստաալիքը:
Բացի այդ, ապրիլին երկիրը հայտարարել էր Միջազգային քրեական դատարանի իրավասությունից դուրս գալու մասին, որը Պուտինի ձերբակալման օրդեր էր տվել։

The Putin-Zelensky meeting may take place in Hungary. Reuters
The meeting between Vladimir Putin and Volodymyr Zelensky, which Donald Trump announced after the summit in Washington, may take place in Hungary. Reuters reports, citing an unnamed senior White House official.
Hungary was previously considered one of the possible venues for the Trump-Putin meeting, which eventually took place in Alaska. Hungarian Prime Minister Viktor Orban is close to both the US and Russian presidents, CNN reported.
In addition, in April, the country announced its withdrawal from the jurisdiction of the International Criminal Court, which had issued an arrest warrant for Putin.