Ալիևը և Goldman Sachs-ի նախագահը անդրադարձել են խաղաղության օրակարգին
Իլհամ Ալիևն ընդունել է The Goldman Sachs Group Inc. ընկերության գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենին։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ԱՄՆ նախագահի աջակցությամբ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության օրակարգի առաջխաղացման գործում ձեռք բերված հաջողության կարևորությանը և ընդգծվել, որ այդ արդյունքները լայն հնարավորություններ են ստեղծում տարածաշրջանի համապարփակ զարգացման համար։
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակել Ադրբեջանի և The Goldman Sachs Group Inc.-ի միջև համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ։
Նշենք, որ The Goldman Sachs Group Inc.-ը հիմնադրվել է 1869 թվականին։ Այն առաջատար համաշխարհային ֆինանսական հաստատություն է, որը մատուցում է ներդրումային և սպառողական բանկային ծառայություններ, արժեթղթեր և ակտիվների կառավարում, և ներկայումս գործում է ավելի քան 40 երկրում։ Նյու Յորքում գտնվող գլխավոր գրասենյակը կառավարում է 2.8 տրիլիոն դոլարի ակտիվներ։

Ilham Aliyev received Jared Cohen, President of Global Affairs of The Goldman Sachs Group Inc.
During the meeting, the importance of the success achieved in Washington on August 8, with the support of the US President, in advancing the peace agenda between Azerbaijan and Armenia, was highlighted. It was emphasized that these results create broad opportunities for the comprehensive development of the region.
During the conversation, they exchanged views on the prospects for cooperation between Azerbaijan and The Goldman Sachs Group Inc.
It should be noted that The Goldman Sachs Group Inc. was founded in 1869. It is a leading global financial institution that provides investment and consumer banking services, securities, and asset management, and currently operates in more than 40 countries. The head office in New York manages assets of $2.8 trillion.