6 ամսում կարգավորել եմ 6 պատերազմ․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կկանգնեցնի ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը և կհասցնի այն մինչև վերջ՝ «չնայած դատարկ և շատ նախանձ քննադատներին»։
«Ես 6 ամսում կարգավորել եմ 6 պատերազմ, որոնցից մեկը կարող էր վերածվել միջուկային պատերազմի, բայց ես ստիպված եմ կարդալ և լսել Wall Street Journal-ը և ուրիշների, որոնք պատմում եմ, թե ես ենթադրաբար սխալ եմ անում Ռուսաստան-Ուկրաինա խառնաշփոթի վերաբերյալ, որը քնկոտ Ջո Բայդենի պատերազմն է, ոչ թե իմը։ Ես այստեղ եմ միայն այն դադարեցնելու, այլ ոչ թե շարունակելու համար։
Սա երբեք տեղի չէր ունենա, եթե ես նախագահ լինեի։ Ես ճիշտ գիտեմ, թե ինչ եմ անում, և ինձ խորհուրդ պետք չէ այն մարդկանցից, ովքեր տարիներ շարունակ զբաղվել են այս բոլոր հակամարտություններով և երբեք ոչինչ չեն կարողացել անել դրանք դադարեցնելու համար։ «Սրանք «հիմար» մարդիկ են, զուրկ առողջ բանականությունից, ինտելեկտից կամ հասկացողությունից, և նրանք միայն բարդացնում են Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ներկայիս աղետը, որը պետք է շտկվի։ Չնայած դատարկ և շատ նախանձ քննադատներին, ես դա կանեմ. ես միշտ ամեն ինչ մինչև վերջ եմ տանում», - գրել է նա Truth Social-ում։

I've resolved 6 wars in 6 months. Trump
US President Donald Trump has said he will stop the Russian-Ukrainian conflict and see it through to the end, "despite the empty and very jealous critics."
"I have settled 6 wars in 6 months, one of which could have turned into a nuclear war, but I have to read and listen to the Wall Street Journal and others telling me that I am supposedly wrong about the Russia-Ukraine mess, which is sleepy Joe Biden's war, not mine. I am only here to stop it, not to continue it.
This would never have happened if I were president. I know exactly what I am doing, and I do not need advice from people who have been involved in all these conflicts for years and have never been able to do anything to stop them. "These are 'stupid' people, devoid of common sense, intelligence, or understanding, and they are only complicating the current disaster in Russia and Ukraine, which must be fixed. "Despite empty and very envious critics, I will do it: I always see things through to the end," he wrote on Truth Social.