Սպիտակ տնից հետաքրքրվել են՝ Զելենսկին կոստյումո՞վ կներկայանա, թե՞ ոչ
Ամերիկյան Axios պարբերականի փոխանցմամբ՝ Սպիտակ տունը Ուկրաինայի ղեկավարությունից ճշտել է՝ նախագահ Վ․ Զելենսկին կոստյումո՞վ է ներկայանալու Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը։
Նախորդ հանդիպմանը Զելենսկու ռազմական հանդերձանքը դժգոհություն էր առաջացրել Թրամփի մոտ և նույնիսկ վերածվել դիվանագիտական սկանդալի։
Այս անգամ ուկրաինացի առաջնորդը պատրաստվում է կրել սև պիջակ։ Ամերիկյան պաշտոնյաները վստահ են, որ մթնոլորտն այդպես շատ ավելի հանգիստ կլինի։
Թրամփի խորհրդականները նշում են, որ Զելենսկին ավելի արդյունավետ է դարձել իր մոտեցումներում, իսկ այս հանդիպումը կարող է տարբեր լինել նաև նրանով, որ Զելենսկու կողքին կլինեն եվրոպացի ղեկավարներ։

According to the American newspaper Axios, the White House has asked the Ukrainian leadership whether President V. Zelensky will appear in a suit at the meeting with Donald Trump.
At the previous meeting, Zelensky's military outfit caused discontent among Trump and even turned into a diplomatic scandal.
This time, the Ukrainian leader is going to wear a black jacket. American officials are sure that the atmosphere will be much calmer this way.
Trump's advisers note that Zelensky has become more effective in his approaches, and this meeting may also be different in that Zelensky will be accompanied by European leaders.