Շուրջ 1000 օրում ռուսական զորքերը գրավել են Ուկրաինայի տարածքի միայն 1%-ը
Deep State-ը գրում է, որ պատերազմի վերջին 1010 օրվա ընթացքում ռուսական զորքերը գրավել են Ուկրաինայի տարածքի 1% -ից պակաս տարածք։
Վերլուծաբանների գնահատականների համաձայն՝ 2022 թվականի նոյեմբերի 12-ից Ռուսաստանն օկուպացրել է ընդամենը 5842 կմ², ինչը կազմում է երկրի տարածքի մոտ 0,96% -ը։
Deep State-ում նշում են, որ ամենամեծ հաջողություններին ռուսական բանակը հասել է լայնամասշտաբ ներխուժման առաջին օրերին, սակայն հետագայում Ուկրաինան կարողացել է վերադարձնել զգալի տարածքներ։ Այդ ժամանակից ի վեր Ռուսաստանի հարձակումները շարունակվում են, բայց լուրջ առաջխաղացում այդպես էլ տեղի չի ունեցել․ ընդգծում են վերլուծաբանները։

In about 1,000 days, Russian troops have occupied only 1% of Ukraine's territory
Deep State writes that over the last 1010 days of the war, Russian troops have occupied less than 1% of Ukraine's territory.
According to analysts' estimates, as of November 12, 2022, Russia has occupied only 5,842 km², which is about 0.96% of the country's territory.
Deep State notes that the Russian army achieved its greatest successes in the first days of the large-scale invasion, but later, Ukraine was able to regain significant territories. Since then, Russian attacks have continued, but no serious progress has been made, analysts emphasize.