Շուրջ 1000 օրում ռուսական զորքերը գրավել են Ուկրաինայի տարածքի միայն 1%-ը
Deep State-ը գրում է, որ պատերազմի վերջին 1010 օրվա ընթացքում ռուսական զորքերը գրավել են Ուկրաինայի տարածքի 1% -ից պակաս տարածք։
Վերլուծաբանների գնահատականների համաձայն՝ 2022 թվականի նոյեմբերի 12-ից Ռուսաստանն օկուպացրել է ընդամենը 5842 կմ², ինչը կազմում է երկրի տարածքի մոտ 0,96% -ը։
Deep State-ում նշում են, որ ամենամեծ հաջողություններին ռուսական բանակը հասել է լայնամասշտաբ ներխուժման առաջին օրերին, սակայն հետագայում Ուկրաինան կարողացել է վերադարձնել զգալի տարածքներ։ Այդ ժամանակից ի վեր Ռուսաստանի հարձակումները շարունակվում են, բայց լուրջ առաջխաղացում այդպես էլ տեղի չի ունեցել․ ընդգծում են վերլուծաբանները։

За 1000 дней российские войска захватили лишь 1% территории Украины
Deep State сообщает, что за последние 1010 дней войны российские войска заняли менее 1% территории Украины.
По оценкам аналитиков, с 12 ноября 2022 года Россия оккупировала всего 5842 км², что составляет около 0,96% территории страны.
В Deep State отмечают, что наибольших успехов российская армия достигла в первые дни полномасштабного вторжения, однако впоследствии Украина сумела вернуть значительные территории. С тех пор атаки России продолжаются, но серьёзного продвижения так и не произошло, подчёркивают аналитики.