Եթե ամեն ինչ լավ ստացվի, կնշանակենք հանդիպում նախագահ Պուտինի հետ․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրառում է արել սոցցանցում՝ նշելով, որ հիանալի և շատ հաջողված օր անցավ Ալյասկայում։
«Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպումը շատ լավ անցավ, ինչպես նաև ուշ գիշերային հեռախոսազրույցը Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկու և մի շարք եվրոպացի առաջնորդների, այդ թվում՝ ՆԱՏՕ-ի բարձր հարգանքի տուրք մատուցող գլխավոր քարտուղարի հետ։
Բոլորը որոշեցին, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև սարսափելի պատերազմը դադարեցնելու լավագույն միջոցը ուղղակիորեն խաղաղության համաձայնագրի կնքումն է, որը կավարտի պատերազմը, այլ ոչ թե պարզապես հրադադարի համաձայնագիրը, որը հաճախ չի գործում։
Նախագահ Զելենսկին երկուշաբթի կեսօրին կժամանի Վաշինգտոն՝ Օվալաձև սենյակ։ Եթե ամեն ինչ լավ ստացվի, մենք այդ ժամանակ կնշանակենք հանդիպում նախագահ Պուտինի հետ։ Հնարավոր է՝ միլիոնավոր մարդկանց կյանքեր կփրկվեն»,- գրել է նա։

If everything goes well, we will schedule a meeting with President Putin. Trump
US President Donald Trump wrote on social media that he had a great and very successful day in Alaska.
“The meeting with Russian President Vladimir Putin went very well, as did the late-night phone call with Ukrainian President Zelensky and several European leaders, including the highly respected Secretary General of NATO.
Everyone decided that the best way to end the terrible war between Russia and Ukraine is to sign a peace agreement directly that will end the war, not just a ceasefire agreement, which often does not work.
President Zelensky will arrive in Washington, D.C., on Monday afternoon, in the Oval Office. If all goes well, we will schedule a meeting with President Putin at that time. It could save millions of lives,” he wrote.