Բրիտանիան պատրաստ է զորք ուղարկել Ուկրաինա
Բրիտանիան պատրաստ է զորք ուղարկել Ուկրաինա, սակայն՝ միայն ՌԴ-ի հետ հրադադարի հասնելուց հետո․ BBC-ին տված հարցազրույցում ասել է երկրի պաշտպանության նախարար Ջոն Հիլին։
Նա նշել է, որ կամավորների կոալիցիան պատրաստ է հրադադարի առաջին իսկ օրը զորքեր ուղարկել Ուկրաինա, որպեսզի օգնի ապահովել խաղաղությունը:
Նախարարն ուղղակիորեն չի պատասխանել այն հարցին, թե ինչ են անելու բրիտանական զորքերն Ուկրաինայում, եթե Ռուսաստանը կրկին հարձակվի երկրի վրա: Այնուամենայնիվ, նա ընդգծել է, որ բրիտանական զորքերն իրավունք ունեն պաշտպանվելու հարձակման դեպքում:

Britain is ready to send troops to Ukraine
Britain is ready to send troops to Ukraine, but only after a ceasefire with Russia is reached, the country's Defense Minister John Healy said in an interview with the BBC.
He noted that the coalition of volunteers is ready to send troops to Ukraine on the first day of the ceasefire to help ensure peace.
The minister did not directly answer the question of what British troops would do in Ukraine if Russia attacked the country again. However, he stressed that British troops have the right to defend themselves in the event of an attack.