ԱՄՆ-ն պատրաստ է լուրջ պատժամիջոցներ կիրառել, եթե համաձայնության չգանք. Թրամփ
ԱՄՆ-ն պատրաստ է Ռուսաստանի դեմ լուրջ տնտեսական պատժամիջոցներ կիրառել, եթե կողմերը համաձայնության չգան Ուկրաինայի հարցում․ հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Ալյասկա մեկնելուց առաջ ինքնաթիռում լրագրողների հետ ունեցած զրույցում։
«Տնտեսապես ծանր, շատ ծանր կլինի։ Ես սա չեմ անում հանուն ինձ։ Անում եմ կյանքեր փրկելու համար», - ասել է Թրամփը։
ԱՄՆ նախագահը նշել է նաև, որ ռուսական կողմի հետ բիզնես-նախագծեր չեն արվի, քանի դեռ պատերազմը չի կարգավորվել։
«Ես նկատում եմ, որ նա գործարար մարդկանց է բերում Ռուսաստանից, և դա լավ է, ինձ դուր է գալիս դա։ Նրանք ցանկանում են բիզնես անել, բայց մենք չենք անելու, մինչև չկարգավորենք պատերազմը», - հավելել է նա։

US ready to impose serious sanctions if we don't reach an agreement. Trump
The United States is ready to impose severe economic sanctions on Russia if the parties do not reach an agreement on the Ukraine issue, US President Donald Trump said in a conversation with reporters on the plane before leaving for Alaska.
"It will be tough economically, very tough. I'm not doing this for myself. I'm doing this to save lives," Trump said.
The US president also noted that business projects with the Russian side will not be done until the war is resolved.
"I noticed that he brings business people from Russia, and that's good. I like that. They want to do business, but we won't do it until we resolve the war," he added.