Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Լուկաշենկոյի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ։ Այս մասին Truth սոցցանցի իր էջում գրառում է կատարել ԱՄՆ նախագահը՝ այն որակելով հրաշալի։
«Հրաշալի զրույց ունեցա Բելառուսի հարգարժան նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ։ Իմ զանգի նպատակն էր շնորհակալություն հայտնել նրան 16 բանտարկյալի ազատ արձակման համար։ Մենք նաև քննարկում ենք ևս 1300 բանտարկյալի ազատ արձակման հարցը։ Մեր զրույցը շատ լավն էր: Մենք քննարկել ենք բազմաթիվ թեմաներ, այդ թվում՝ նախագահ Պուտինի այցը Ալյասկա։ Անհամբերությամբ սպասում եմ նախագահ Լուկաշենկոյի հետ հանդիպմանը։ Շնորհակալություն այս հարցին ուշադրություն դարձնելու համար»,- գրել է ԱՄՆ առաջնորդը։

US President Donald Trump had a phone conversation with Belarusian President Alexander Lukashenko. The US President wrote about this on his Truth Social page, calling it wonderful.
"I had a wonderful conversation with the esteemed President of Belarus, Alexander Lukashenko. The purpose of my call was to thank him for the release of 16 prisoners. We are also discussing the release of 1,300 more prisoners. Our conversation was excellent. We discussed many topics, including President Putin's visit to Alaska.
I look forward to meeting with President Lukashenko. Thank you for your attention to this issue," the US leader wrote.