Լուկաշենկոն շնորհավորել է Թրամփին Վաշինգտոնում նախաստորագրված հայ-ադրբեջանական համաձայնագրի առիթով
Բելառուսի նախագահ Լուկաշենկոն ԱՄՆ նախագահ Թրամփի հետ հեռախոսազրույցում վստահություն է հայտնել, որ Ալյասկայում Թրամփ-Պուտին բանակցություններում առաջընթաց կգրանցվի. այս մասին հայտնել է Բելառուսի նախագահի մամուլի քարտուղարը։
«Բելառուսի նախագահը նաև շնորհավորել է Թրամփին Կովկասում խաղաղության համաձայնագրի հասնելու գործում կատարած լավ աշխատանքի համար։ Բացի այդ, նրանք քննարկել են Իրանը և Մերձավոր Արևելքը», - հավելել է մամուլի քարտուղարը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Լուկաշենկոն հեռախոսազրույցի ԱՄՆ նախագահին հրավիրել է Բելառուս, իսկ ԱՄՆ նախագահը ընդունել է Լուկաշենկոյի հրավերը՝ ընտանիքի հետ այցելելու Բելառուս։

Lukashenko congratulates Trump on the Armenian-Azerbaijani agreement signed in Washington
Belarusian President Lukashenko expressed confidence in a telephone conversation with US President Trump that progress will be made in the Trump-Putin talks in Alaska, the press secretary of the Belarusian president said.
“The Belarusian president also congratulated Trump on the good work he did in reaching a peace agreement in the Caucasus. In addition, they discussed Iran and the Middle East,” the press secretary added.
Earlier, it was reported that in the above-mentioned telephone conversation with the US president, Lukashenko invited him to Belarus, and the US president accepted Lukashenko’s invitation to visit Belarus with his family.