Քաղաքացիական պատերազմ չի լինի. Վուչիչ
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչն իր բլոգում հայտարարել է, որ երկիրը ծանր երեկո է ապրել, և միայն ոստիկանության և քաղաքացիների իմաստության, համբերության և խիզախության շնորհիվ է հաջողվել պահպանել խաղաղությունը և խուսափել աղետից:
Նա ընդգծել է, որ ոստիկանությունը դիմացել է հարվածներին և հարձակումներին, և ցուցարարներին մեղադրել է քաղաքական կուսակցության գրասենյակի վրա հարձակվելու մեջ, որին նրանք չեն սիրում:
Նրա խոսքով՝ պետությունը բավականաչափ ուժեղ է, որպեսզի թույլ չտա ապակայունացում։  «Սերբիայում քաղաքացիական պատերազմ չի լինի, ինչպես և խուլիգանների և ավազակների համար ողորմություն չի լինի», - նշել է նա «Սերբիա» պալատից ազգին ուղղված ուղերձում:

There will be no civil war. Vucic
Serbian President Aleksandar Vučić said in his blog that the country had experienced a difficult evening, and only thanks to the wisdom, patience, and courage of the police and citizens was it possible to maintain peace and avoid disaster.
He stressed that the police had withstood the blows and attacks, and accused the protesters of attacking the office of a political party they did not like.
According to him, the state is strong enough not to allow destabilization. "There will be no civil war in Serbia, just as there will be no mercy for hooligans and bandits," he said in a message to the nation from the "Serbia" palace.