Ալիևն ու Կոշտան հեռախոսազրույց են ունեցել
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտան հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
Անտոնիո Կոստան Վաշինգտոնում ԱՄՆ նախագահի ներկայությամբ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հռչակագրի ստորագրման, խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրման և միջպետական հարաբերությունների հաստատման և տարածաշրջանային տրանսպորտային միջանցքի հետ կապված ձեռքբերումների կապակցությամբ շնորհավորել է Ալիևին:
Եվրոպական միության խորհրդի նախագահն ընդգծել է այդ արդյունքների կարևորությունը տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և կայունության ապահովման տեսանկյունից: Նա նշել է, որ Եվրոպական միությունը պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման գործընթացին։
Կարևորելով վաշինգտոնյան ձեռքբերումները՝ Ալիևն այս հարցում առանձնահատուկ է համարել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դերը: Նա  անդրադարձել է Ադրբեջանի հիմնական մասի և Նախիջևանի միջև անխոչընդոտ տրանսպորտային հաղորդակցության մասին համաձայնագրի կարևորությանը:

President of the European Council, Antonio Costa, had a telephone conversation with President of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
Antonio Costa congratulated Aliyev on the signing of the declaration between Azerbaijan and Armenia, the initialing of the peace agreement, and the establishment of interstate relations, as well as the achievements related to the regional transport corridor in the presence of the US President in Washington.
The President of the Council of the European Union stressed the importance of these results in terms of ensuring lasting peace and stability in the region. He noted that the European Union is ready to provide support in the process of implementing the agreements reached.
Highlighting the achievements in Washington, Aliyev considered the role of US President Donald Trump to be special in this regard. He emphasized the importance of the agreement for unhindered transport and communication between the central part of Azerbaijan and Nakhichevan.