Թրամփ-Պուտին հանդիպումը տեղի կունենա ռազմաբազայում. CNN
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Ալյասկայում նախատեսված հանդիպումը տեղի կունենա Էլմենդորֆ-Ռիչարդսոն ռազմաբազայում: Այս մասին հայտնում է CNN հեռուստաալիքը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Հանդիպման նախապատրաստման մեկնարկից անմիջապես հետո կազմակերպիչները եկել են այն եզրակացության, որ Ալյասկայի միակ քաղաքը, որը հարմար է գագաթնաժողովի անցկացման համար, կլինի Անկորիջը՝ նահանգի ամենամեծ քաղաքը: Եվ միայն քաղաքի հյուսիսային ծայրամասում գտնվող Էլմենդորֆ-Ռիչարդսոն բազան կարող էր բավարարել անվտանգության պահանջները, չնայած Սպիտակ տունը հույս ուներ խուսափել այն իրավիճակից, երբ Ռուսաստանի նախագահը հայտնվում է ամերիկյան ռազմական օբյեկտի տարածքում․ գրում Է CNN.
Չնայած Ռուսաստանի նախագահը Միացյալ Արաբական Էմիրությունները անվանել էր գագաթնաժողովի հարմար վայր, Սպիտակ տունը հույս ուներ խուսափել մայիսին Թրամփի այցից հետո Մերձավոր Արևելք մեկ այլ երկար ուղևորությունից․ պարզել է CNN-ը: Արդյունքում, ամերիկացի պաշտոնյաները «ուրախացել են և մի փոքր զարմացել», երբ Պուտինը համաձայնել է հանդիպել ԱՄՆ տարածքում:

The Trump-Putin meeting is set to take place at a military base. CNN
The planned meeting of US President Donald Trump and Russian President Vladimir Putin in Alaska will take place at the Elmendorf-Richardson military base. This is reported by CNN, citing its sources.
Immediately after the start of preparations for the meeting, the organizers concluded that the only city in Alaska suitable for holding the summit would be Anchorage, the largest city in the state. And only the Elmendorf-Richardson base, located on the northern outskirts of the town, could meet security requirements. However, the White House hoped to avoid a situation in which the Russian president appears on the territory of an American military facility. Writes CNN.
Although the Russian president had named the United Arab Emirates as a suitable location for the summit, the White House hoped to avoid another long trip to the Middle East after Trump's visit in May, CNN found out. As a result, American officials were "delighted and a little surprised" when Putin agreed to meet on US soil.