Թուրքիայի և Հայաստանի միջև տեխնիկական մակարդակով քննարկումները կշարունակվեն
Թուրքական կողմը ներկայացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի մանրամասները։
Ըստ հաղորդագրության՝ Էրդողանը շնորհավորել է Փաշինյանին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնության կապակցությամբ:
Նա նշել է, որ խաղաղության հանդեպ ցուցաբերված կամքը արժեքավոր է տարածաշրջանում հանգստության տեսանկյունից, Էրդողանն ընդգծել է, որ այժմ այդ քայլը պետք է վերածվի կոնկրետ գործողությունների:
Էրդողանը հայտնել է նաև, որ Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը զարգացնելու համար տեխնիկական մակարդակով քննարկումները, և այս ուղղությամբ ջանքերը կշարունակվեն։

Обсуждения на техническом уровне между Турцией и Арменией продолжатся
Турецкая сторона представила детали телефонного разговора между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
По сообщению, Эрдоган поздравил Пашиняна в связи с достигнутым соглашением между Арменией и Азербайджаном.
Он отметил, что проявленная воля к миру имеет большую ценность с точки зрения стабильности в регионе, и подчеркнул, что теперь этот шаг должен перейти в конкретные действия.
Эрдоган также сообщил, что для развития процесса нормализации отношений между Турцией и Арменией обсуждения на техническом уровне и усилия в этом направлении будут продолжены.