Թուրքիայի և Հայաստանի միջև տեխնիկական մակարդակով քննարկումները կշարունակվեն
Թուրքական կողմը ներկայացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի մանրամասները։
Ըստ հաղորդագրության՝ Էրդողանը շնորհավորել է Փաշինյանին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնության կապակցությամբ:
Նա նշել է, որ խաղաղության հանդեպ ցուցաբերված կամքը արժեքավոր է տարածաշրջանում հանգստության տեսանկյունից, Էրդողանն ընդգծել է, որ այժմ այդ քայլը պետք է վերածվի կոնկրետ գործողությունների:
Էրդողանը հայտնել է նաև, որ Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը զարգացնելու համար տեխնիկական մակարդակով քննարկումները, և այս ուղղությամբ ջանքերը կշարունակվեն։

Technical level discussions between Turkey and Armenia will continue
The Turkish side has presented the details of the telephone conversation between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan.
According to the report, Erdogan congratulated Pashinyan on the agreement reached between Armenia and Azerbaijan.
He noted that the will to peace is valuable from the point of view of stability in the region. Erdogan emphasized that now this step must be translated into concrete actions.
Erdogan also stated that discussions at the technical level to develop the process of normalization of relations between Turkey and Armenia, and efforts in this direction will continue.