Իսրայելի հարվածից «Ալ Ջազիրա»-ի 5 լրագրող է զոհվել
«Ալ Ջազիրա»-ի 5 լրագրող է զոհվել Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածի հետևանքով: Իսրայելական հարվածի տակ է հայտնվել Գազայի Ալ Շիֆա հիվանդանոցի գլխավոր դարպասների մոտ լրագրողների վրանը, հաղորդում է «Ալ Ջազիրա»-ն: Զոհվածների թվում է Քաթարի հեռուստաալիքի 28-ամյա թղթակից Անաս աշ-Շարիֆը:
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ Անաս աշ-Շարիֆը ահաբեկիչ է, որը գործել է լրագրողի անվան տակ: Իսրայելցի զինվորականները պնդում են, որ նա ղեկավարել է ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական կազմակերպության բջիջը և Իսրայելի ուղղությամբ հրթիռային հարվածների ծրագրեր է մշակել:
«Ալ Ջազիրան» հայտարարել է, որ դա մամուլի ազատության դեմ հերթական աղաղակող և կանխամտածված ոտնձգությունն է: Հեռուստաալիքը հավելել է, որ չկա որևէ ապացույց, որ Անաս աշ-Շարիֆը կապ է ունեցել ՀԱՄԱՍ-ի հետ:

Five Al Jazeera journalists have been killed in an Israeli strike in the Gaza Strip. The Israeli strike hit a journalist’s tent near the main gates of Al Shifa Hospital in Gaza, Al Jazeera reported. Among the dead was 28-year-old Qatari correspondent Anas al-Sharif.
The Israel Defense Forces said that Anas al-Sharif was a terrorist who was acting under the name of a journalist. The Israeli military claims that he led a cell for the Hamas terrorist organization and developed plans for rocket attacks on Israel.
Al Jazeera said that this was another blatant and deliberate attack on press freedom. The channel added that there was no evidence that Anas al-Sharif had any links to Hamas.