Հունաստանը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերը
Հունաստանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ ողջունելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերը։
«Հունաստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հայտարարված համաձայնագրերը՝ որպես Հարավային Կովկասում տասնամյակներ տևած հակամարտության դադարեցման ուղղությամբ նշանակալի քայլ։
Մենք գովում ենք երկու կողմերին և ԱՄՆ վարչակազմին՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ առաջընթաց գրանցելու համար։
Երկու երկրների միջև վերջնական խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը և վավերացումը կլինի հաջորդ անհրաժեշտ քայլը՝ երկարատև խաղաղություն և բարգավաճում ապահովելու համար՝ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության լիակատար հարգանքը որպես սկզբունք դիտարկելով»։

Greece welcomes agreements signed between Armenia and Azerbaijan in Washington
The Greek Foreign Ministry issued a statement welcoming the agreements signed between Armenia and Azerbaijan in Washington.
“Greece welcomes the agreements announced between Armenia and Azerbaijan as a significant step towards ending the decades-long conflict in the South Caucasus.
We commend both sides and the US administration for making progress towards the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
The signing and ratification of a final peace treaty between the two countries will be the next necessary step to ensure lasting peace and prosperity, with full respect for sovereignty and territorial integrity as a principle.”