Թուրքիայի արևմուտքում 6.1 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Թուրքիայի արևմուտքում տեղի է ունեցել 6.1 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հայտնել է հանրապետության արտակարգ իրավիճակների վարչությունը։
Երկրաշարժը գրանցվել է տեղական ժամանակով ժամը 19:53-ին, էպիկենտրոնը գտնվել է Բալիկեսիր նահանգի Սինդիրգի շրջանում։ Էպիկենտրոնը գտնվել է 11 կմ խորության վրա։
Հնարավոր զոհերի կամ վնասների մասին դեռևս տեղեկություններ չկան, ասել է հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության ղեկավար Ալի Երլիքայան։ «Երկրաշարժը զգացվել է Ստամբուլում և հարակից նահանգներում։ Այս պահին բացասական հետևանքներ չեն նկատվում։ Մենք իրական ժամանակում հետևում ենք իրավիճակին», - գրել է նախարարը X-ում։
TRT Haber-ը հայտնել է, որ ցնցումները զգացվել են 20-30 վայրկյան Թուրքիայի արևմուտքում գտնվող առնվազն 10 շրջաններում, այդ թվում՝ Ստամբուլում։ Որոշ վայրերում խնդիրներ կան բջջային կապի հետ։

6.1 magnitude earthquake hits western Turkey
The quake struck at 7:53 p.m. local time, with its epicenter in the Sindirgi district of Balikesir province. The epicenter was at a depth of 11 kilometers.
There were no immediate reports of casualties or damage, Interior Ministry Chief Ali Yerlikaya said. "The earthquake was felt in Istanbul and neighboring provinces. No negative effects are currently being observed. We are monitoring the situation in real time," the minister wrote on Twitter.
TRT Haber reported that the tremors were felt for 20-30 seconds in at least 10 regions in western Turkey, including Istanbul. There are problems with mobile phone connections in some areas.