Պուտինի և Թրամփի միջև առաջիկա բանակցությունները նշանակալի առաջընթաց են․ Վենս
ԱՄՆ-ն չի կարծում, որ Պուտինի և Զելենսկու միջև Ռուսաստան-ԱՄՆ գագաթնաժողովից առաջ շփումները արդյունավետ կլինեն, ասել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը։
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ն հանձնառու է Ուկրաինայի հարցի կարգավորմանը։
«Պուտինն ասաց, որ երբեք չի նստի Զելենսկու հետ բանակցությունների սեղանի շուրջ, և Թրամփը պետք է փոխի դա։ Մենք այն փուլում ենք, երբ պլանավորում ենք, թե երբ կարող են այս երեք առաջնորդները նստել և քննարկել հակամարտության ավարտը»,- ասել է նա։
Վենսը նշել է, որ Պուտինի և Թրամփի միջև առաջիկա բանակցությունները նշանակալի առաջընթաց են ամերիկյան դիվանագիտության համար։

Upcoming talks between Putin and Trump are significant progress. Vance
The United States does not believe that contacts between Putin and Zelensky before the Russia-US summit will be productive, US Vice President J.D. Vance said.
He noted that the United States is committed to resolving the Ukraine issue.
“Putin said he would never sit down at the negotiating table with Zelensky, and Trump needs to change that. We are at the stage where we are planning when these three leaders can sit down and discuss ending the conflict,” he said.
Vance noted that the upcoming talks between Putin and Trump are a significant step forward for American diplomacy.