Թրամփը նախատեսում է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի հետ մի շարք փաստաթղթեր ստորագրել. Reuters
ԱՄՆ Սպիտակ տան փոխանցմամբ՝ այսօր Հայաստանը և Ադրբեջանը կստորագրեն խաղաղության համաձայնագիր. գրում է Reuters-ը։ Նախաձեռնությունն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփինն է, ով կհյուրընկալի երկու երկրների ղեկավարներին՝ պաշտոնական ստորագրման արարողության համար։
«Սա միայն Հայաստանի մասին չէ, միայն Ադրբեջանի մասին չէ։ Սա ամբողջ տարածաշրջանի մասին է։ Նրանք հասկանում են, որ տարածաշրջանն ավելի անվտանգ ու բարեկեցիկ է նախագահ Թրամփի հետ»,-նշել է Սպիտակ տան բարձրաստիճան պաշտոնյան։
Սպիտակ տան խոսնակ Աննա Քելլին հայտնել է, որ նախագահ Թրամփը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ նախատեսում է ստորագրել մի շարք փաստաթղթեր՝ կապված էներգետիկայի, տեխնոլոգիաների, տնտեսական համագործակցության, սահմանային անվտանգության, ենթակառուցվածքների և առևտրի ոլորտների հետ։

Trump plans to sign several documents with Armenia and Azerbaijan. Reuters
According to the US White House, Armenia and Azerbaijan will sign a peace agreement today. Reuters writes. The initiative belongs to US President Donald Trump, who will host the leaders of the two countries for the official signing ceremony.
“This is not just about Armenia, it is not just about Azerbaijan. This is about the entire region. They understand that the region is safer and more prosperous with President Trump,” a senior White House official noted.
White House spokeswoman Anna Kelly said that President Trump plans to sign several documents with Armenia and Azerbaijan related to energy, technology, economic cooperation, border security, infrastructure, and trade.